Temperatura

Przegrzanie przyspieszy proces starzenia papieru celulozowego oraz innych materiałów izolacyjnych w transformatorze, skracając żywotność z upływem czasem. więcej »

Ciśnienie

Ciśnienie narasta w transformatorze ze względu na wzrost temperatury podtrzymywanej A14:E17, w sytuacji wewnętrznej usterki lub pod nadmiernym obciążeniem, negatywnie wpływając na ścianki zbiornika oraz inne elementy wewnętrzne.więcej »

Wilgotność

Z upływem czasu, nadmierna wilgoć może powodować pogorszenie właściwości izolacyjnych transformatora. Wpływa to negatywnie zarówno na stałą (papier), jak i ciekłą (olej) izolację, jednocześnie skracając żywotność transformatora. więcej »

Poziom cieczy

Monitorowanie poziomu cieczy izolacyjnej wewnątrz transformatora jest kluczowe dla jego kondycji. Wysoki poziom może wskazywać na przepełnienie lub przegrzanie, podczas gdy niski poziom może wskazywać na katastrofalny wyciek w układzie.

DGA

Przegrzewanie oraz zjawisko łuku elektrycznego w transformatorze może wyzwalać różne gazy, które można wykorzystać do identyfikacji potencjalnie problematycznych obszarów i, które mogą pomóc w uniknięciu katastrofalnych awarii.więcej »

Wyładowanie niezupełne

Monitoring wyładowań niezupełnych dostarcza informacji, takich jak lokalizacja małych iskrzeń, które pojawiają się wewnątrz izolacji w wyniku procesu starzenia lub pogorszenia.